Різдвяний вінок та його історія.

різдвяний вінок
26-го листопада в бібліотеці відбувся майстер-клас з виготовлення різдвяних віночків. Присутніми були і дорослі і малі (приблизно 47 осіб).Традиція прикрашати домівки різдвяними вінками прийшла до нас із Заходу та швидко набрала популярності. Дехто купує віночки у магазинах та супермаркетах, але цей елемент святкового декору можна зробити власноруч.
Адже завжди найціннішим є той виріб, який зроблений своїми руками!

     Різдвяні вінкиЦе було у 30-х роках 19-го століття, у місті Гамбург, вчитель богослов’я Йоган Хінріх Віхерн узяв на виховання декілька дітей з бідних сімей. Він багато розповідав їм про церковні свята та їхнє значення. Коли підійшла черга готуватися до Різдва, діти весь час питали – коли ж прийде це казкове свято? Тоді вчитель Йоган змайстрував зі старого дерев’яного колеса вінок, прикрасивши його ялиновими та дубовими гілками і стрічками. По колу він розташував чотири великі свічки, що символізували чотири тижні передріздвяного посту, а між ними – дванадцять маленьких свічок, які запалював разом з вихованцями кожного дня. Саме цей Різдвяний вінок Адвента (очікування) і став прообразом усіх тих різноманітних новорічних вінків, якими ми так любимо прикрашати наші стіни, вікна та двері у ці зимові святкові дні.Різдвяний вінок - типова прикраса у будинках в передріздвяний час у формі вінка з ялинових гілок з чотирма свічками , що встановлюється на стіл.
     
     Різдвяний вінок був введений в різдвяні традиції гамбурзьким лютеранським теологом Іоганном Хінріхом Віхерн , що взяв на виховання декількох дітей із сімей бідняків. У адвент діти постійно запитували вихователя , коли ж настане Різдво. Щоб діти могли відраховувати дні до Різдва , в 1839 році Віхерн змайстрував зі старого дерев'яного колеса вінок , прикрашений дев'ятнадцятьма малими червоними і чотирма великими білими свічками. Щоранку в цьому вінку запалювалося по одній маленькій свічці , до яких по неділях додавалася велика свічка .У символіці різдвяного вінка виділяється кілька значень. Різдвяний вінок з чотирма свічками асоціюється із земною кулею і чотирма сторонами світу . Коло символізує вічне життя , яку дарує Воскресіння , зелень - колір життя , а свічки - світло , який освітить світ в Різдво. 
 
     Що символізує різдвяний вінок?Багато традицій у нашій країні запроваджуються лише тому, що вони красиві. А замислюватись над їхньою першопричиною чи символікою у щоденній суєті не особливо доводиться. Так склалось і з різдвяним вінком, який часто купують разом з ялинкою і в основному прикрашають ним двері.Насправді з вінком справа не така вже й проста. Круглу форму вінка асоціюють з безкінечністю, з Богом. Вічнозелені хвойні рослини, що використовуються для його виготовлення, символізують вічне життя. Значення мають також кольори, якими прикрашають виріб. До речі, у різних країнах вінок сприймається як знак того, що у домі раді гостям. Втім, в умовах багатоквартирних будинків вінки найчастіше розміщують на внутрішній стороні дверей, тому зовні ніхто і не здогадається, що його кличуть в гості. Але якщо Ви все ж наважились публічно викласти вінок на вхідні двері, то будьте готові до приходу гостей.Вінок, приурочений саме до Різдва, бере свій початок у Німеччині завдяки лютеранському теологу Йогану Віхерну. Саме він запровадив традицію почергово запалювати свічки на вінку, які мали символізувати прихід світла із наближенням народження Христа.Дзвіночки на різдвяних вінках покликані відганяти злі сили. У древніх слов’ян вінок імовірно символізував безкінечність роду і захист від темних сил. У грецькій міфології вінки пов’язані з богами Олімпу.Kожна традиція має під собою підґрунтя і символізм, про які варто пам’ятати, упроваджуючи древні символи у щоденне життя. 
 
 

Write a comment

Comments: 0