Виноград - як символ району

виноградівські пацьорки

Чи знаєте ви що…

Виноград - одна з найбільш древніх культурних рослин, а гроно не має собі рівних по красі, різноманітності форм. та користується славою цілющого, високопоживного продукту. Його ягоди містять значну кількість легкозасвоюваних цукрів, вітамінів, мінеральних солей (кальцію, заліза, фосфору) і може використовуватись в лікувальних цілях. 

       Давньоруська легенда оповідає, що забороненим деревом з раю була не яблуня, а виноградний кущ. А в Біблії сказано, що першою рослиною, висадженною на схилах гори Арарат після потопу, був саме виноград. І не дивно, бо у християнській традиції виноградне гроно символізує духовне життя, порятунок і відродження та єднання Бога з людиною. Виноградна лоза постійно використовувалася як декоративний мотив в релігійному мистецтві та архітектурі. Її можна знайти на стародавніх християнських саркофагах, на фресках в римських катакомбах, на візантійських мозаїках, середньовічних вітражах і кам'яних скульптурах.

Був відомий та шанований виноград і в дохристиянські часи. Зокрема згадку про нього виявлено ще в вавілонському клинописі, в «Іліаді» та «Одіссеї» Гомера, а зображення карбували на деяких грецьких і римськихмонетах.

Вважається, що виноград на Виноградівщині з`явився завдяки німецьким купцям ще у середині ХІ-го століття. Власне з угорської «Севлюш» (назва міста Виноградів до 1946 року) перекладається саме як «Виноградів» - тобто виноградне місто.

Виноград - це те що об’єднує всіх нас, символізує наш край, до того ж близький та знайомий кожному та може стати  «візитівкою  району». Для популяризації туристичного потенціалу, туристичної привабливості нашого краю необхідним є створення єдиного пізнаваного знаку – емблеми чи логотипу як бренду території, зображення якого асоціювалося б з можливостями району у туристичній галузі (вигідне географічне положення, найбільша кількість сонячно активних днів, пам`ятки археології, архітектури, культури та історії, мальовничий ландшафт, багатонаціональна культура та притаманна краю багатоконфесійність, унікальна кухня та древні традиції виноградарства-виноробства)

Логотип туристичної Виноградівщини повинен використовуватися для його розміщення на рекламно-інформаційних, промоційних та маркетингових носіях.

Також для підтримки загального іміджу району та постійного нагадування туристам про перебування на Виноградівщині ведеться робота  з розробки та виготовлення промоційного подарунку – сувеніру району

Найбільш доцільним та пізнаваним на нашу думку є гроно винограду. Його схематичне зображення можна представити у вигляді восьми кружочків-ягід, кожне з яких може уособлювати один з восьми найбільш привабливих об`єктів району – «Вісім родзинок району» - (пам`ятки історико-культурні чи природно-географічні, відомі обличчя, історичні події, спортивні рекорди, тощо).

 

 

Write a comment

Comments: 0