ЇЇ ЕКСКЛЮЗИВНИЙ АКСЕСУАР СКЛАДЕ КОНКУРЕНЦІЮ НАВІТЬ БРЕНДОВОМУ

Діана Добош

Власний стиль кожної людини підкреслює її  індивідуальність, у тому числі в аксесуарах. Особливо це стосується представниць прекрасної половини людства, які доповнюють ними повсякденний і святковий образ. А уявити жінку без сумки, все одно, що без рук. Та вибір цього аксесуару потребує хорошого смаку і уваги до найменших дрібниць, особливо, коли талановита жінка сама займається його створенням. Сумки Діани Добош з Оноку – це абсолютна ручна робота, індивідуальний дизайн, а ще тепло її тендітних рук. Майстриня оволоділа майже всіма тонкощами виготовлення сумок, клатчів, гаманців у домашніх умовах. 
Те, що Діана не лише вміла майстриня, а й щирої душі людина, стає зрозуміло вже з перших хвилин спілкування з нею. Любов до прекрасного у поєднанні з подарованими їй природою талантами і вміннями вона охоче передає своїм вихованцям у Виноградівській дитячій школі мистецтв ім. Б. Бартока, де працює викладачем образотворчого мистецтва. 
Свою хендмейд-історію Діана Добош розпочинала із малювання картин. Вважає, що саме це її покликання. Особливо близька графіка, яку бачить у всьому, адже за фахом вона дизайнер-графік і одночасно викладач. А от сумки створювати вирішила зовсім недавно, коли на фестиваль народних ремесел необхідно було представити щось нове, своє особисте. «Мені захотілося поєднати народний стиль з чимось таким, що суспільство потребує у повсякденному житті, тобто, одночасно і як витвір мистецтва, і як практичний виріб. Саме це вирішила втілити в жіночих сумках», – розповіла майстриня.
Всі свої вироби Діана шиє вручну. Розробляє ескіз, а потім починає роботу. Це займає доволі багато часу, потім потрібно ще й вдало задекорувати. Тому часто початковий задум кардинально відрізняється від завершеного. Наразі вона вирішила ще й освоїти швейну машинку, яка дісталася від бабусі. Впевнена, що це набагато полегшить робочий процес. Бо, до прикладу, якщо вручну косметичку вона шила дві години, то машинкою було б у кілька разів швидше. Хоча зізнається, що вже звикла до роботи руками. Але все одно хоче вдосконалюватися, рухатися вперед, працювати з цікавими матеріалами. До слова, матеріал вона купує в спеціалізованих магазинах, також багато цікавого можна віднайти вдома у шафах. Діана надає перевагу натуральним матеріалам: шкірі, бавовні, льону, а декорує бісером, вишивкою (гладдю, хрестиком), клаптиками шкіри, квітами з тканини, тобто, всім, що потрапляє під руку. Полюбляє в одному виробі поєднувати багато різних матеріалів. «Невеличкою проблемою є те, що не завжди свою уяву можу втілити у виробі, бо іноді важко знайти потрібний елемент для аксесуару, – каже Діана. – Але буду пробувати вишукувати в інтернет-магазинах, можливо це полегшить роботу. Бо, вважаю, якщо ти робиш, то річ повинна відповідати задуму». 
За цей невеликий проміжок часу творчої діяльності, майстриня виготовила близько п’ятнадцяти сумок. Їх вона любить носити сама, кілька продала (цінова категорія не вища за ринкову) і одну подарувала. Каже, дарувати річ їй хочеться тій людині, яка особливо дорога і близька, котру добре знаєш. Для неї особисто створюєш виріб, враховуючи індивідуальність та смаки. 
За словами майстрині, виготовлення сумки займає у неї тиждень (в залежності від домашніх справ). Якщо дизайн новий та не з легких – робота триває довше. Найбільше ж часу йде на оздоблення сумки вишивкою. Загалом в її доробку різні аксесуари: сумки-торби, маленькі, на заклепках, липучках, магнітиках, оздоблені ланцюжками, вишивками самої молодої майстрині і також маминими руками, де переважають орнаменти нашої місцевості. Саме сумки з вишивкою гладдю наразі захоплюють її творчу уяву. Працювати полюбляє, коли ніхто не заважає. В найближчих планах також шити сумки-торби і до них такі ж косметички. Задумів та ідей має дуже багато, але для цього потрібен вільний час. Хоча Діана впевнена, що творча людина ніколи не жалітиметься на недостаток часу, навпаки, вона завжди знайде хвильку, щоб повністю віддати себе улюбленому заняттю і не важливо, як їй це вдалося зробити. Адже для неї, це як живильний ковток повітря, без якого вона не зможе жити. 
– Завдяки громадській організації «Виноградівські пацьорки» майстри району мають можливість тісніше спілкуватися, обмінюватися цікавими ідеями, особливо зараз під час суботніх ярмарків. Тут збираються однодумці, творчі люди, котрі не боятися зробити що-небудь не так, не боятися, що їхнє хобі комусь не сподобається. Кожен з нас має свій стиль, який обов’язково знайде прихильників, котрим буде імпонувати твоє бачення. Мені ж приємно, що моє захоплення зможе допомогти нашим леді підкреслювати їх жіночність, витонченість, що вони отримають бажану річ, не таку як у всіх, а свою, індивідуальну. Я отримую від цього велике задоволення, і, звичайно, від самого процесу роботи над кожною сумкою. Хочеться ще більше вдосконалюватися, щоб дарувати оточуючим справжнє задоволення, – каже майстриня. 

Автор: Любов Токач

Джерело: Новини Виноградівщини

Write a comment

Comments: 0