Гал Ольга Михайлівна, м.Виноградів

Виноградівські пацьорки

         З 1990 по 1993 р. навчалась в Ужгородському училищі декоративно-прикладного мистецтва (художня кераміка).

         В 1999 р. закінчила Львівську академію мистецтв (кафедра художньої кераміки). Присвоєно кваліфікацію спеціаліста – художник декоративно-ужиткового мистецтва. 

        З 2000 р. працювала в Виноградівському  районному центру позашкільної роботи з дітьми (керівник гуртків декоративно-прикладної творчості).

         З 2006 р. прийнята методистом методичного центру у відділ культури Виноградівської РДА.

         З 2012 р. член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (майстер художньої кераміки).

 

             Займаюсь виготовленням виробів із місцевої глини. Це біла, червона, жовта глини з с. Онік Виноградівського району. Для роботи у пропорції 1 до 2 змішую білу і червону або білу і жовту глини. Виріб формується методом відтискання у гіпсових формах ажурно або суцільним пластом. Декорування – ручна ліпка кольоровими та  «чистою» білою глинами з тисненням стеком, цвяхом. Орнаменти – стилізовані елементи  вишивки Виноградівщини.

Реалізую на різноманітних святах та фестивалях  району та області. Також є постійна експозиція-продаж у магазині «Маестро» (м. Виноградів).

Проводжу дослідження традиційних для Виноградівщини ремесел – вишивка, ткацтво, кераміка. Зібрано і змальовано біля 500 елементів декорування одягу та предметів побуту характерних для різних куточків багатонаціонального краю. Вивчаю історію розвитку кераміки на Виноградівщині,  а саме в таких осередках, як селище Королево та присілок Дубовинка. Матеріали про дослідження публікувались на шпальтах районного часопису «Новини Виноградівщини», направлені для друку у обласному мистецькому вісникові «Культорологічні джерела» та на запрошення каналу «Тиса-1» висвітлювались у прямому ефірі.

 

Проводжу майстер-клас в рамках дитячої програми «Казкове місто» по місцевому телебаченню ТРК«Виноградів»,  де глядачі знайомляться з видами декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва.

Write a comment

Comments: 0